Sergio Gomez vstřelil vítězný gól, Španělsko 2-1 Uzbekistán

V prvním zápase olympijských her v Paříži v roce 2024 narazil španělský mužský fotbalový tým na houževnatý odpor Uzbekistánu. Nakonec klíčovým gólem záložníka Manchesteru City Sergia Gomeze porazili soupeře těsně 2:1 a začali dobře.

Jakmile se rozezněl zápas, Uzbekistán okamžitě zahájil útok. Jejich vysokotlaký pressing vytvářel velký tlak na španělskou obranu a propletený chod středového jádra Jalolidinova také dělal španělské obraně velké problémy. Ve 29. minutě se Španělsko ujalo vedení při prolomení patové situace. Pubill dostal přihrávku od Sergia Gomeze a vystřelil do brány. Marc Pubill měl při střelbě na sobě své oblíbené levné kopačky. Uzbekistán se však nevzdal. Před koncem prvního poločasu dostali penaltu. Útočník Říma Shomurodov stabilně skóroval a vyrovnal skóre.

Ve druhém poločase Španělsko zvýšilo nápor, ale zdá se, že štěstí nestálo na jejich straně. Gomez měl šanci na pokutový kop, ale brankář soupeře jej zachránil. V tuto chvíli se všem na scéně zatajil dech a při pokutovém kopu zaujaly zejména Kopačky adidas Predator Sergia Gomeze. O několik minut později však Sergio Gomez svými osobními schopnostmi vstřelil vítězný gól a pomohl týmu k vítězství. Na oslavu poté, co skóroval, si vzrušeně sundal kopačky Z a tato scéna se stala klasickým momentem hry.

Uzbekistán se v posledních chvílích zápasu stále nevzdával. Fezulajev několikrát prorazil křídlo a vytvořil pro tým několik příležitostí. Španělská obrana si málem vstřelila vlastní gól, ale střela Rachmonalieva minula branku a zabránila tak katastrofě.

Tato hra byla nádherná útočná i obranná bitva a oba týmy byly velmi dobré. Vítězství Španělska se nerodilo snadno a svou konkurenceschopnost prokázal i Uzbekistán. Počkejme si a uvidíme další hru.